Де встановити вольєр на приватному подвір’ї !? І як самостійно навчити пса охороняти територію.

Де встановити вольєр на приватному подвір’ї !?

Незважаючи на різноманітність сучасного електронного обладнання, собаки традиційно залишаються найпоширенішим і досить надійним засобом захисту будинку і території від непроханих гостей. Для чого ВАЖЛИВО встановлювати вольєр у місці звідки сторожова собака не буде бачити основну частину подвір’я, вхідну хвіртку і ворота. Як ви вважаєте пес може із закритого приміщення здійснити охорону подвір’я ?!  Да, хтось буде гавкати, повідомляючи про непроханого гостя, але це не зупине людину. Розуміючи, що пес йому не зашкодить він спокійно зайде на подвір’я. Добре якщо в цей період ми знаходимося в дома, а якщо нас немає тоді що ..?!   Дехто запускає знайомих при ще маленькому песику подаючи репліку «СВОЇ». Для мене слова «СВІЙ», «ЧУЖИЙ» в корні абсурдні. Будинки обкрадають не чужі а здебільшого ті люди, які хоч раз були в ньому. Репліка «СВІЙ» для пса звучить, як заборона тобто «ФУ», хоча чомусь псу дозволяєм підійти, обнюхати людину. Те що відбудеться потім на початках не знаємо, але при спробі вкусити за штанину чи пригнути на невідомого, ми наказуємо його. Кінцевий результат: в дорослому віці пес байдуже спить у вольєрі чи банально боїться при господареві проявити агресію до невідомого. Тоді звертаємося до кінологів просим озлобити пса аби він почав охороняти, використовуючи репліку «ЧУЖИЙ».  Зверніть увагу на те, що дана команда звучить тільки ТОДІ, коли пес бачить наближення невідомого. А яку команду подати аби пес охороняв будинок коли ми ідем на роботу, може знову «ЧУЖИЙ» ?!.   Отже повернемся до вольєра і чому його важливо встановлювати в місці звідки пес не буде бачити основну частину подвір’я, вхідну хвіртку і ворота. Для того аби пес в майбутньому охороняв подвір’я не потрібно озлоблювати, а точніше зривати їй нервову систему. Пес повинен вирости упевненим і адекватним до навколишнього середовища, а для цього потрібно правильне утримання.

  • Перша вимога утримання, пес повинен цілодобово вільно бігати по подвір’ю. Тільки в такому випадку у нього буде можливість охороняти територію і будинок.
  • Друга вимога, пес з перших днів проживання і до старості не повинен на подвір’ї бачити жодного невідомого окрім тих хто проживає в даному будинку.
  • Третя вимога, пса обов’язково вигулювати за межами подвір’я змінюючи місця вигулу і віддаль до них.

Багато власників собак, які живуть в приватних будинках дуже помиляються що їхньому улюбленцю достатньо прибудинкової території для вигулу собаки. Прогулянки бажані не тільки в полях а й в громадських місцях, аби пес виростав адекватним і соціалізованим. Завдяки цьому пес стане більш упевненим в собі.

Охороняти територію  песика потрібно вчити з малку. Як це відбувається спробую пояснити на такому прикладі: Песик вільно бігає по подвір’ю, хвіртка і ворота закриті на замок, це важливо. До вас прийшли знайомі чи ні, різниці не має. Песик почувши звуки біля хвіртки побіжить до неї, непогано якщо хвіртка глуха і ніхто не зможе зовні кинути йому  їжу або погладити. Вийшовши до песика використовуєте команду не «ЧУЖИЙ» а «ОХОРОНЯЙ» не залежно чи він гавкає на людину чи просто приглядається. Підходите до хвіртки хвалячи песика молодець «ОХОРОНЯЙ» і просите того хто стоїть за нею відійти на 2-3 кроки в сторону. Цим ви дасте песику упевненість, що його бояться і тому людина відступила. Після цього подаєте команду «МІСЦЕ» і заводите песика у вольєр. Звідки він не буде бачити як невідомий зайде на його територію. В противному разі невідомий переміг, адже він опинився на території песика, а цього допускати не можна. Пес, згідно другої вимоги, не повинен бачити жодного невідомого на власній території. В майбутньому дорослий пес без команди нападе на любого хто опиниться на його території, але не забувайте, що за межами він повинен бути спокійним, байдужим до людей. Для цього не дозволяйте нікому гладити,  дразнити, давати їсти, або щось подібне. Байдужість до людини за межами  це є упевненість в собі. Запустивши знайомого в дім, випустіть песика. Коли ваш гість захоче йти додому, вийдіть і закрийте песика так, щоб він не бачив як гості покидають його територію. Провівши знайомого за ворота знову випустіть песика. Не забувайте, вольєр – це тимчасова ізоляція собаки від людей. Коли покидаєте подвір’я подаєте команду «ОХОРОНЯЙ».  Аби добитися хорошого результату потрібно правильно вирощувати і навчати пса, тоді отримаєте: охоронця, компаньйона і відданого друга. Успіхів

1 відповідь

Trackbacks & Pingbacks

Відповісти

Бажаєте приєднятися до дискусії?
Не соромтеся внести свій внесок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *